trıgon

Randevu Hattı

02326008666

Kuru Yükler

Kuru Yükler

Konteyner Denetimi

 

Taraflar olarak siparişinizin olması gereken miktarının yanlış olduğunu veya malların hasarlı olduğunu anlamaktan daha kötü çok az şey vardır. Yükleme sürecinde veya sevkiyat sırasında birçok şey ters gidebilir. Trigon uzman ekibi bunları önlemek için gereken özeni gösterir. Konteynır yükleme denetiminin adımlarını, prosedürlere uygun olarak ele alınmasını, güvenlik-koku-temizlik dahil konteynırın durumunu, talimatlara göre doğru yüklemenin yapılmasını, belge kontrolünü, mallarınızın nakliye yolculuğuna mümkün olan en iyi şekilde hazırlandığından nasıl emin olacağınız konularında size rehberlik eder, tespit ettiği tüm detayları sizinle paylaşır.

Draft Survey

Taraflar arasında anlaşmazlıklar ya da muhtelif kayıpları önlemek amacıyla bağımsız uzmanlarımız tarafından yükün net ağırlığı hesaplanır.

Kuru Yükler

Bu kontroller, paketlenmiş, torbalanmış veya container içinde taşınmayan bağımsız kuru yükleri kapsar. Sektörde sıklıkla rastlanan ve tarafları maddi kayba uğratan, istenmeyen durumlar; örneğin fiziksel hasarlar ıslak hasarlar, kontaminasyonları vb. Önlemek amacıyla uzmanlarımız tarafından incelenir. Ambar sızıntısı, boru sızıntısı, sintineler ve çelik yapıdaki hasarları tespit eder. Sizi oluşabilecek istenmeyen durumlardan korumayı hedefler. Operasyonun tamamını denetler rapora eklenecek kanıtları toplar tarafınıza sunar. Ayrıca aşağıda belirtilen durumları da ön görüp tavsiyelerde bulunabilir.

•             Uygun olmayan havalandırma kuru yükün terlemesine bu sayede zarara uğramasına sebep olabilir.

•             Islak sıcak haddelenmiş çelik rulolar ile soğuk haddelenmiş ruloların aynı ambarda istiflenmesi

•             Seyir esnasında hava değişimlerinden kaynaklı oluşabilecek sarsıntılardan yanlış istiflenen ürünlerin kaymasını hasar görmesini engelleyecek önlemlerin alınmaması

•             Yükün yüklenirken uygun olmayan şekilde bağlanmasından kaynaklı sorunlar

Hasarlı ürünler ve hasarın nedenleri muayene esnasında belirlenir ve değerlendirilir tüm bulgular rapora eklenir. Raporumuzda ürünün özellikleri hakkında detaylı bilgiler, ürünün her açıdan fotoğrafları ve hasarlara ilişkin tüm bilgiler. yer almaktadır.

 

Kiraya giriş/çıkış ambar kontrolleri ve yakıt tespiti

Yakıt kontrolleri, geminin kiralanması yeniden teslimi sırasında gemide bulunan yakıtların tam miktarını hesaplamak için gereklidir. Bu şekilde her iki tarafın da tankların durumu hakkında doğru bilgiye sahip olması sağlanır. Miktarların tutarsızlığı birçok anlaşmazlığa neden olabilir. Gemideki yakıt miktarının doğru hesaplanması tutarsızlıkları önleyerek ve uzmanın üçüncü bir taraf olarak hareket etmesini sağlayarak Gemi sahibi/ İşletmeci olarak size yüksek miktarda tasarruf imkânı sağlar.

    Uzmanımız, tüm bunker tanklarının ölçümünü yapar. Daha sonra, araştırma esnasında gemide bulunan yakıtların gerçek miktarını belirlemek için sıcaklık ve özgül ağırlık düzeltmeleri uygulanır. Kiralanması/Yeniden Teslim zamanında gemide kalan bunker miktarını belirlemek için motor seyir defteri ve kiralama detaylarına göre geminin tüketimini kontrol eder. Tüm bulguları analiz raporunda size sunar.

Gemi ambarlarının genel kondisyonu detaylıca incelenip mevcut hasarlar ya da tamir görmüş kısımlar fotoğraflanarak raporlanır. Yükleme limanında oluşan hasarlar ve tahliye limanında oluşan liman kaynaklı hasarlar belirlenip analiz edilir. Kiraya giriş sürecinde ambarların detaylı kontrolleri yapılarak kiradan çıkış aşamasında herhangi bir anlaşmazlık olması önlenir.

Port Kaptan ve Danışmanlık

Port Kaptan ve Danışmanlık Hizmetleri için danışmanlarımızca özel ve profesyonel olarak destek vermekteyiz.

Yükleme öncesi kontroller

Öncelikle, uzmanlarımız geminin ambarlarının yükü almak için uygunluğu ve su geçirmez bütünlüğünün yeterliliğini kontrol eder. Sonrasında kargoya zarar vermesi muhtemel olan bölgelere gümüş nitrat testi uygular. Yüklemeyi engelleyecek bir durum olmadığından emin olur. Ardından yükün sevkiyatının hemen öncesinde görünen durumunu tespit eder. Hasar kaydını tutar, fotoğraflar. Yükleme operasyonu boyunca daima hazırdır. Yüklemeye dair tüm zamanlama, hava durumu detayları, gemi ayrıntıları, kargo tanımı ve numaraları, türü adedi ve ağırlıklarına ilişkin kısacası geminin yanaşması ile yüklemenin bitip geminin limandan ayrılması anına kadar operasyona ilişkin tüm bilgilerin güncel aktarımını sağlar kanıtları saklar raporuna ekler ve tarafınıza sunar.

Tally Survey

Uzmanımız öncelikle taşımanın tüm aşamalarında kargo miktarını kontrol etmeye odaklanır. Öte yandan kargonun durumunu tanımlamayı amaçlar. Sevkiyatın genel durumunu denetler. Yüklenen ya da tahliye edilen kargolar tally Sheet'e kaydedilir ve tarafınıza günlük olarak raporlanır.

 

Whatsapp Yaz!
Tıkla Ara!